Szkoła rodzenia

Szkoła Rodzenia funkcjonująca przy Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym im. dr. J. Psarskiego w Ostrołęce zaprasza przyszłych rodziców (ciężarne od 25 tyg. ciąży). Szkoła spełnia oczekiwania uczestników i przyczynia się do zmniejszenia lęków i niepokojów związanych z ciążą, porodem i połogiem. Ułatwia aktywne uczestnictwo w porodzie i bezpieczne wejście w nową rolę jaką jest rodzicielstwo.

 Kurs trwa jeden miesiąc i obejmuje 6 spotkań w godzinach popołudniowych. Przewidywany czas trwania to ok. 3 godziny. Każde spotkanie to odrębny temat wchodzący w skład całości kursu. Przygotowując przyszłych rodziców do porodu mówimy o porodzie naturalnym, cięciu cesarskim, nacięciu krocza. Pokazujemy jak kąpać i pielęgnować noworodka, omawiamy technikę i zalety karmienia piersią. Zapoznajemy uczestników z topografią Oddziałów Położniczego i Neonatologicznego , sal porodowych. Zajęcia prowadzą: położna , pielęgniarka i lekarze neonatolodzy.

Odbycie takich zajęć zwiększa szanse na bezstresowy, niepowikłany poród, gdyż kobieta ma świadomość, co dzieje się na poszczególnych etapach porodu, a po porodzie nie jest zaskakiwana noworodkowymi procedurami medycznymi (szczepienia, testy metaboliczne, badania dodatkowe ).

Zajęcia są płatne - 265 zł za cały kurs od osoby (przelew należnej kwoty na konto szpitala lub wpłata w kasie szpitala). Zajęcia odbywają się w systemie zamkniętym, tzn. grupę tworzą te same osoby przez cały czas trwania kursu. Po odbyciu kursów w szkole rodzenia i urodzeniu dziecka w naszym szpitalu, uczestnik otrzymuje zwrot 50% poniesionych kosztów kursu po okazaniu dowodu zakupu tj. faktury.

 

Kontakt, zapisy, informacje pod nr tel. 506 942 088

 

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2024r. Autor: Adrian Joachimiak