Województwo Mazowieckie wspiera mazowieckie szpitale realizując projekt unijny pn.:,, Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa

logotyp

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie #FunduszedlaMazowsza #UEpomaga  #covid19

 

Już niemal od roku Województwo Mazowieckie  wspiera mazowieckie szpitale  realizując projekt unijny pn.:,, Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego'' 

MSS w Ostrołęce będąc Partnerem Projektu  otrzymał wsparcie finansowe realizując plan działań niezbędny do prawidłowego funkcjonowania naszej placówki w dobie pandemii.

W ramach kolejnego etapu , częściowo finansowanego ze środków unijnych zakupiliśmy m.in. Analizatory parametrów krytycznych, Dozowniki tlenu z nawilżaczem , Dozowniki rotametryczne z butelką nawilżacza, Parownicę atmosferyczną, Aparaty do znieczulania, Aparaty do tlenoterapii, Zestaw do monitorowania EKG i saturacji , Testy do koronawirusa.  

Wsparcie objęło również wykonanie robót budowlanych na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym i Oddziale Obserwacyjno - Zakaźnym w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym im. dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce. 

Jednocześnie informujemy, iż decyzją Zarządu i Sejmiku Województwa Mazowieckiego całkowity budżet projektu w grudniu 2020r. został zwiększony do 360 mln zł, z czego 314,9 mln zł to środki europejskie, blisko 30 mln to wkład własny Województwa Mazowieckiego a 15,2 mln pochodzi z budżetu państwa. 

 

Galeria zdjęć:


Opublikowano: 06 lutego 2021 r.

Autor: Krzysztof Groszyk

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021, 08:15