Województwo Mazowieckie wspiera mazowieckie szpitale realizując projekt unijny pn.:,, Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa

logotyp

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie #FunduszedlaMazowsza #UEpomaga  #covid19

 

Już niemal od roku Województwo Mazowieckie  wspiera mazowieckie szpitale  realizując projekt unijny pn.:,, Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego'' 

MSS w Ostrołęce będąc Partnerem Projektu  otrzymał wsparcie finansowe realizując plan działań niezbędny do prawidłowego funkcjonowania naszej placówki w dobie pandemii.

W ramach kolejnego etapu , częściowo finansowanego ze środków unijnych zakupiliśmy m.in. Analizatory parametrów krytycznych, Dozowniki tlenu z nawilżaczem , Dozowniki rotametryczne z butelką nawilżacza, Parownicę atmosferyczną, Aparaty do znieczulania, Aparaty do tlenoterapii, Zestaw do monitorowania EKG i saturacji , Testy do koronawirusa.  

Wsparcie objęło również wykonanie robót budowlanych na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym i Oddziale Obserwacyjno - Zakaźnym w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym im. dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce. 

Jednocześnie informujemy, iż decyzją Zarządu i Sejmiku Województwa Mazowieckiego całkowity budżet projektu wynosi 480 mln zł, z czego 414 904 700 zł to środki europejskie, blisko 49 905 568 zł, to wkład własny Województwa Mazowieckiego, a 15 189 732 zł pochodzi z budżetu państwa.

 

Galeria zdjęć:


Opublikowano: 06 lutego 2021 r.

Autor: Krzysztof Groszyk

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2022, 09:38