Zadanie pn. "Zakup aparatu RTG z ramieniem C

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny im. dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce zrealizował Zadanie pn. "Zakup aparatu RTG z ramieniem C przy pomocy dotacji celowej z budżetu Województwa Mazowieckiego, Zadanie jest również współfinansowane ze środków Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce. Realizacja zadania odbywała się w okresie od 07.03.2017 r. do 31.08.2017 r.

Całkowita wartość Zadania wyniosła 189.558,00zł w tym:

- dotacja z budżetu Województwa Mazowieckiego wyniosła (99%) 187.662,42zł

- środki pochodzące z budżetu Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Ostrołęce wyniosły (1%) 1.895,58zł.

Zadanie polegało na zakupie Aparatu RTG z ramieniem C, który wchodzi w skład urządzenia medycznego Piezolith 3000 użytkowanego w Oddziale Urologii. Zakupiony aparat będzie służył do wykonywania procedury pozaustrojowej litotrypsji kamieni układu moczowego (ESWL) w trybie planowym oraz dyżurowym. Procedura pozwala uwolnić chorych od kamicy moczowej metodą nieinwazyjną szczególnie u pacjentów, u których ogólny stan zdrowia stanowi przeciwwskazanie do planowanej operacji. Urządzenie będzie wykorzystywane również w innych procedurach małoinwazyjnych jak PCNL, PCN.

Zaletą nieinwazyjnej metody kruszenia kamieni jest możliwość leczenia w ramach hospitalizacji tzw. jednego dnia i bez znieczulenia. Pobyt w Szpitalu wynosi ok.1 dnia gdzie przy metodzie inwazyjnej pacjent przebywa od 4 do 8 osobodni. Metoda nieinwazyjna pozwala na szybszy okres rekonwalescencji, a tym samym na szybszy powrót do pracy czy codziennych czynności, a także nie stwarza drogi zakażeniom, przez co pacjent nie generuje dodatkowych kosztów. Ponadto metoda nieinwazyjna wskazana jest u osób w wieku starszym z chorobami współistniejącymi.

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2019, 11:55