Zadanie pn. "Zakup aparatów medycznych dla Poradni Położniczo-Ginekologicznej i Oddziału Urologicznego."

logotyp

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny im. dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce zrealizował zadanie pod nazwą "Zakup aparatów medycznych dla Poradni Położniczo-Ginekologicznej i Oddziału Urologicznego". Realizacja zadania odbywała się w okresie od 19-06-2017 r. do 30-11-2017 r.

Całkowita wartość Zadania wyniosła 447.443,60 zł w tym:

- dotacja z budżetu Województwa Mazowieckiego wyniosła (99%) 442.969,16 zł

- środki pochodzące z budżetu Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Ostrołęce wyniosły (1%) 4 474,44 zł

Zadanie polegało na zakupie następujących aparatów medycznych: 
1. aparat USG dla Poradni Położniczo-Ginekologicznej - 1 szt.
2. aparat USG dla Oddziału Urologicznego - 1 szt.
3. kardiomonitory dla Oddziału Urologicznego - 3 szt.

Badanie USG jest bezbolesne, całkowicie bezpieczne dla zdrowia, nie powoduje żadnych skutków ubocznych oraz dyskomfortu. Badanie ultrasonograficzne jest podstawowym narzędziem diagnostycznym w przebiegu ciąży. Zgodnie ze Standardami Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego w zakresie prowadzenia ciąży o przebiegu prawidłowym, badanie to powinno być oferowane wszystkim ciężarnym, co najmniej 3 razy w trakcie trwania ciąży. Ultrasonografia położnicza umożliwia ocenę anatomii płodu, jego wielkości badanie dobrostanu płodu - przepływów naczyniowych i profilu biofizycznego określenie płci skrining genetyczny- określenie ryzyka wystąpienia wad genetycznych poprzez pomiar przyzierności i grubości fałdu karkowego. Ultrasonografia jest również szeroko stosowana we współczesnej urologii, jako metoda diagnostyczna wykorzystywana przy stawianiu rozpoznania i przy monitorowaniu przebiegu leczenia, jak również przy zabiegach urologicznych, typu nefrotomia punkcyjna, cystostomia nadłonowa przez nakłucie, przezskórna nefrolitotrypsja punkcyjna, cystostomia nadłonowa przez nakłucie, przezskórna nefrolitotrypsja, drenaż przezskórny ropni i krwiaków okolicy zaotrzewnowej, biopsja gruczołu krokowego.
Kardiomonitory służą do monitorowania pacjentów po zabiegach operacyjnych oraz stosowane są u pacjentów najciężej chorych. Każdy pacjent operowany w naszym Szpitalu ma po zabiegu monitowane ciśnienie krwi, czynność serca, częstość tętna i saturacji.

Galeria zdjęć:


Opublikowano: 25 listopada 2019 r.

Autor: Alan Baczewski

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2019, 11:54