Szkoła rodzenia

Szkoła Rodzenia funkcjonuje przy Oddziale Neonatologicznym. Zaprasza przyszłych rodziców od 28 tyg. ciąży na cykl sześciu spotkań po 1,5-2 godz., które odbywają się w godzinach popołudniowych.

W ramach tych zajęć rodzice pogłębiają wiedzę dotyczącą ciąży, porodu, połogu, również noworodka (kąpiel, pielęgnacja, techniki karmienia piersią), poznają topografię oddziału położniczego, noworodkowego.

Prowadzone są też ćwiczenia fizyczne, oddechowe, relaksacyjne przygotowujące do porodu. Odbycie takich zajęć zwiększa szanse na bezstresowy, niepowikłany poród, gdyż kobieta ma świadomość, co się dzieje na poszczególnych etapach porodu, a po porodzie nie jest zaskakiwana noworodkowymi procedurami medycznymi takimi jak szczepienia, testy metaboliczne, badania dodatkowe.

Wykłady prowadzą lekarze Oddziału Neonatologicznego. Szkołę Rodzenia prowadzą dwie niezwykle miłe i kompetentne położne, które również ustalają terminy i zapisy na kursy. Za cały cykl pobierana jest opłata w wysokości 265 zł od osoby.

Rozporządzenie obowiązuje od dnia 01.05.2023 r.

Po odbyciu kursu w Szkole Rodzenia i urodzeniu dziecka w Naszym Szpitalu uczestnik Szkoły Rodzenia, otrzyma zwrot w wysokości 50% poniesionych kosztów kursu, po okazaniu dowodu zakupu (faktura, paragon). 

Prosimy o kontakt telefoniczny w tej sprawie:  506-942-088.

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2023r. Autor: Krzysztof Chojnowski