Pomóż ostrołęckiemu szpitalowi w walce z koronawirusem

Życie i zdrowie każdego z nas jest najwyższą wartością, dlatego też zwracam się z prośbą o pomoc dla Naszego Szpitala w Ostrołęce, który jest jedynym szpitalem dla Miasta Ostrołęka, całego powiatu ostrołęckiego oraz dla znacznej ilości pacjentów z okolicznych powiatów.

Od miesiąca każdego dnia przyjmujemy pacjentów z podejrzeniem koronawirusa. Nie czekając na rozwój pandemii w porozumieniu z Panem Wojewodą przygotowaliśmy 220 łóżek na potrzeby przyjęć pacjentów już zarażonych koronawirusem. Przejście szpitala w tryb ordynacji oczekującej na pacjentów powoduje, że nasze przychody dramatycznie spadły, a koszty wzrosły i na dzień dzisiejszy nie są rekompensowane.

Szpital nie był przygotowany na tak dużą ilość pacjentów zakaźnych, zwłaszcza w okresie stałego niedofinansowania działalności. Pomoc bezwzględnie jest nam potrzebna w zakresie zaopatrzenia w najróżniejsze materiały i sprzęt jednorazowy, a także specjalistyczny. Personel, który każdego dnia staje do walki z groźnym przeciwnikiem jakim jest koronawirus czuje obawy przed zakażeniem naszą powinnością jest danie im poczucia bezpieczeństwa.

Nie możemy wspólnie do tego dopuści, aby osoby, które będą ratować nasze życie bały się o utratę własnego życia. Mile widziane jest też wsparcie rzeczowe poprzez zakup brakujących materiałów lub sprzętu.

Będziemy bardzo wdzięczni za Państwa szlachetną pomoc i przekazanie dowolnej kwoty na konto bankowe Szpitala, a my przeznaczymy zebrane środki na niezbędne zakupy. Jeżeli będzie taka potrzeba z każdym z darczyńców zawrzemy stosowną umowę.

Konto bankowe szpitala

PKO BP S.A. O/Ostrołęka

Numer rachunku: 31 1020 1592 0000 2102 0312 0540

Tytuł przelewu: darowizna dla Szpitala w Ostrołęce COVID-19

Opublikowano: 24 marca 2020 r.

Autor: Krzysztof Chojnowski

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2020, 14:23