Mazowiecki Szpital Specjalistyczny im. dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce otrzymał dofinansowanie z Unii Europejskiej na realizację Projektu pn: "Wdrożenie innowacyjnego systemu dystrybucji leków oraz wdrożenie e-usług w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym im. dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce" ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa II Wzrost e-potencjału Mazowsza, Działanie 2.1 E-usługi, Typ e-zdrowie

Projekt realizowany był w okresie 30.09.2015 do 31.03.2018r.

Celem strategicznym realizacji projektu było zwiększenie dostępności drogą elektroniczną do usług realizowanych przez MSS w Ostrołęce przez wytworzenie i udostępnienie e-usług oraz wzrost dostępu do tych usług oraz zwiększenie efektywności funkcjonowania jednostki. Jest to zgodne z celem Priorytetu II Działania 2.1. E-usługi - zwiększenie wykorzystania e-usług publicznych o jak najwyższym stopniu dojrzałości, z których korzystać będą zarówno obywatele, jak i przedsiębiorcy.

W ramach projektu zostało wdrożonych 7 usług publicznych on-line, w tym e-kontrahent:

Usługa dostępna dla kontrahentów jednostki opieki zdrowotnej pozwalająca na obsługę badań zleconych przez jednostkę kontrahentowi, rejestrację pacjentów i usług dostępnych dla kontrahenta, rezerwację terminów usług, obsługę rezerwacji czy monitorowanie stanu realizacji usługi.

• Rejestracja kontrahenta.
  • Zlecenia wykonania badań przez kontrahenta.
  • Potwierdzenie rejestracji kontrahenta.
  • Potwierdzenie upoważnień/umowy kontrahenta.
  • Powiadomienie o wynikach zleconego badania.

Opublikowano: 29 stycznia 2019 r.

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2023, 11:21