Szpital w Ostrołęce otrzymał certyfikat "Bezpieczny szpital to bezpieczny pacjent".

Certyfikat "Bezpieczny szpital to bezpieczny pacjent" potwierdza przestrzeganie przez Nasz Szpital najwyższych standardów w zakresie jakości i bezpieczeństwa oraz możliwość zapewnienia pacjentom najbezpieczniejszej opieki.

Certyfikat uzyskano w wyniku I edycja programu, do którego zgłosiły się placówki medyczne z całej Polski. W ramach konkursu 52 zostały nagrodzone za przestrzeganie standardów opracowanych przez Radę Ekspertów Koalicji na rzecz Bezpieczeństwa Szpitali. W tej grupie jest 11 szpitali z województwa mazowieckiego, w tym Mazowiecki Szpital Specjalistyczny im. dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce.

Uroczysta gala wręczenia certyfikatów odbyła się 12 października 2022 podczas VI Kongresu Wizja Zdrowia - Diagnoza i Przyszłość - Foresight Medyczny oraz XVI HOSPITAL & HEALTHCARE MANAGEMENT, organizowanego przez wydawnictwo Termedia.

Opublikowano: 03 listopada 2022 r.

Autor: Piotr Zaorski

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2022, 20:16