Uruchomienie szpitala tymczasowego, którego jesteśmy szpitalem patronackim

Dyrekcja Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce informuje, że w środą 17 marca 2021 r. został uruchomiony Szpital Tymczasowy, dla którego jesteśmy szpitalem patronackim. Do szpitala trafiać będą pacjenci z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2 w stanie stabilnym, potrzebujący jednak stałego nadzoru medycznego i leczenia. Pierwsi pacjenci zostaną przyjęci w godzinach popołudniowych. Szpital ma zapewnioną obsadę personelu medycznego. Głównie są to osoby będące w zasobach naszego szpitala, które zgodziły się na ponadnormatywny czas pracy, a które też w dużej mierze już mają doświadczenie w pracy przy pacjentach zakażonych COVID-19.

Szpital jest w pełni wyposażony w wymagany sprzęt i aparaturę medyczną oraz środki i materiały medyczne. W pierwszej kolejności uruchomiony został 46 łóżkowy moduł, który jest zorganizowany w ten sposób, aby wydzielić część męską i żeńską.

Wskaźnik zachorowalności na COVID-19  w naszym regionie jest wysoki  i praktycznie na każdym z oddziałów szpitala byli pacjenci zakażeni lub podejrzani o zakażenie COVID-19. 
W ostatnich dniach w szpitalu było w granicach 70-80 pacjentów zakażonych i około 25-30 podejrzanych o zakażenie COVID-19. Ta sytuacja jest na tyle poważna, że organizacja szpitala tymczasowego jest niezbędna i Szpital był żywo zainteresowany jego uruchomieniem. Pozwoli to utrzymać pozostałą część szpitala do możliwości udzielania innych świadczeń zdrowotnych pacjentów oraz ułatwi pracę i poprawi bezpieczeństwo pacjentów i personelu.

Jednocześnie informujemy, że Punkt Szczepień nadal pozostaje w lokalizacji Szpitala Tymczasowego, aby nie utrudniać komunikacji osobom już wcześniej korzystającym z punktu szczepień. Droga dojścia do punktu szczepień została stosowanie oznakowana.  

Galeria zdjęć:


Opublikowano: 17 marca 2021 r.

Autor: Krzysztof Groszyk

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2021, 12:35