www.szpital.ostroleka.pl Mazowsze - serce Polski
Jesteś tutaj:

Zadbaj o serce! 17 kwietnia Biała niedziela w Szpitalu w Ostrołęce

Choroby układu krążenia zajmują pierwsze miejsce na liście przyczyn zgonów. O tym, że łatwiej zapobiegać chorobom, niż je leczyć w zaawansowanym stadium, wiemy już chyba wszyscy.

W związku z tym Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej im. Józefa Psarskiego w Ostrołęce organizuje "Tydzień dla serca". Celem tego tygodnia jest kształtowanie u ludzi zachowań ( stylu życia) i warunków sprzyjających zdrowiu, jego poprawie i ochronie , oraz upowszechnienie wiedzy na temat wpływu stylu życia na rozwój chorób układu krążenia. W ramach tej akcji promującej zdrowie organizowana jest 17 kwietnia w godzinach od 9 do 15 - "Biała Niedziela". Akcja odbędzie się w holu głównym szpitala. W trakcie trwania akcji będzie można zbadać za darmo: poziom glukozy, cholesterolu, trójgliceryd we krwi oraz tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Uczniowie ze Szkoły Promocji Zdrowia będą prowadzić edukację zdrowotna, mierzyć ciśnienie krwi oraz określać BMI. W przypadku nieprawidłowych wartości badań będzie możliwość skorzystania z konsultacji lekarza kardiologa.

Oprócz tego Stowarzyszenie Pielęgniarek i Położnych na rzecz Promocji Zawodu i Praw Kobiet "Oaza" w Ostrołęce poprowadzi edukację kobiet na temat roli samobadania piersi w profilaktyce raka sutka. Zapraszamy wszystkich chętnych.