Wiosenne Plenum Zarządu Głównego PTL

W dniach 18-19 maja w Ostrołęce gościliśmy luminarzy polskiej medycyny, będących Członkami Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Lekarskiego na czele z Prezesem Zarządu, Panem Profesorem Jerzym Woy-Wojciechowskim. W Sali wykładowej Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce odbyło się Wiosenne Plenum Zarządu Głównego PTL.

W trakcie obrad wystosowano apel do lekarzy o nie podpisywanie z NFZ indywidualnych umów upoważniających do wystawiania recept w obecnie brzmiącej formie.

Obrady honorowym patronatem objęli Prezydent Miasta Janusz Kotowski i Starosta Powiatu Stanisław Kubeł.

Dzięki uprzejmości władz miasta i powiatu, mogliśmy zaprezentować miasto, region oraz szpital, który nasi goście z podziwem zwiedzali.

Uczestników Plenum zachwyciły występy zespołów folklorystycznych, smak regionalnych potraw, oraz piękno bibułowych kwiatów, którymi zostali powitani.

Niektórzy, zauroczeni gościnnością i pięknem naszego regionu, postanowili przedłużyć pobyt w celu zwiedzania ciekawych miejsc tak licznie opisanych w przewodniku po Ziemi Kurpiowskiej, który otrzymali.