Wiara i miłosierdzie XXII Światowy Dzień Chorego 2014

Wiara i miłosierdzie –XXII Światowy Dzień Chorego 2014

„Zawierzam ten XXII Światowy Dzień Chorego wstawiennictwu Maryi, aby pomogła ludziom chorym przeżywać swoje cierpienie w jedności z Jezusem Chrystusem i wspierała tych, którzy się nimi opiekują. Wszystkim chorym, pracownikom służby zdrowia i wolontariuszom z serca udzielam Apostolskiego Błogosławieństwa”

Z orędzia Ojca Świętego Franciszka Na Światowy Dzień Chorego 2014

Światowy Dzień Chorego został ustanowiony przez Jana Pawła II w 1992 roku. Obchody tego dnia skłaniają do refleksji nad istotą cierpienia a nade wszystko nad ludźmi cierpiącymi, którzy zdani są na pomoc innych.

W XXII Światowy Dzień Chorego życzymy pacjentom Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce a także chorym i cierpiącym na całym świecie, szybkiego powrotu do zdrowia, wytrwałości, cierpliwości i nadziei, która nigdy nie gaśnie. Niech każdy nowy dzień będzie lepszy, radośniejszy i słoneczny.

Choć w Naszym Szpitalu codziennie dokłada się wszelkich starań, by pacjenci czuli się otaczani serdeczną troską, to Światowy Dzień Chorego jest okazją do dodatkowej refleksji nad szczególnym znaczeniem miłości i wiary w uzdrawianiu tych, którzycierpią na duszy i na ciele.

We wtorkowe południe 11 lutego br. bp Janusz Stepnowski celebrował Eucharystię oraz wygłosił homilię dla chorych i pracowników Naszego Szpitala.

Ks. Biskup podkreślił, że Szpital to taka instytucja, gdzie ludzie się rodzą, zmagają z chorobą, leczą ale także i umierają. Podkreślał jak ważny jest każdy chory. Dziękował osobom, które opiekują się chorymi.

W czasie mszy udzielono także sakramentu namaszczenia chorych. Ci pacjenci, którzy z różnych przyczyn nie mogli dotrzeć do kaplicy otrzymali sakrament w salach chorych w oddziałach, które odwiedził ks. Biskup.