Ekologiczna inwestycja w szpitalu

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny im. dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce  jest jednym z dwunastu  podmiotów których organem założycielskim  jest Samorząd Województwa Mazowieckiego , w których realizowany jest  w ramach Szwajcarsko – Polskiego Programu Współpracy projekt pn. „Budowa systemu energii odnawialnej – kolektory słoneczne w zakładach opieki zdrowotnej, dla których organem tworzącym jest samorząd województwa mazowieckiego” o łącznej wartości ponad 34,6 mln zł.

W MSS w Ostrołęce  zainstalowane zostaną kolektory słoneczne o powierzchni czynnej 504  m2  wraz z  systemem dostarczającym ciepłą wodę użytkową dla szpitala. Inwestycja ta pozwoli szpitalowi zaoszczędzić rocznie ponad 300  tysięcy złotych. Wartość inwestycji  w naszym szpitalu wynosi 2,3 mln złotych.

Inwestycja zostanie zrealizowana do końca października 2016 roku.

Link do materiałów wideo: