21 Światowy Dzień Chorego

Z tej okazji w poniedziałek 11 lutego 2013 r. w Szpitalu odprawiona została przez Ks. Biskupa Tadeusza Bronakowskiego msza święta.

Światowy Dzień Chorego został ustanowiony przez papieża Jana Pawła II 11 maja 1992 r. – w 75. rocznicę objawień fatimskich i w 11. rocznicę zamachu na jego życie na placu św. Piotra w Rzymie. Ma on uwrażliwić wiernych na wartość ludzkiego cierpienia i zachęcić do wspierania chorych i tych, którzy im służą.

W tym roku dniu chorego towarzyszy hasło „Idź, i ty czyń podobnie!”.Przywołuje ono biblijną przypowieść o miłosiernym Samarytaninie. Słowa takie były skierowane w homilii do pracowników szpitala, którzy są współczesnymi Samarytaninami. Ksiądz biskup dziękował pracownikom szpitala za ofiarną pomoc niesioną chorym.

Do pacjentów biskup skierował słowa wsparcia i otuchy. Wskazał, że każdy etap życia ma swoją wartość, także choroba i cierpienie.

Podczas mszy pacjenci licznie skorzystali z sakramentu namaszczenia chorych.

Po mszy świętej Ks. Biskup odwiedził w oddziałach pacjentów, którym stan zdrowia nie pozwolił na obecność w kaplicy szpitalnej.

Więcej zdjęć zamieszczono w zakładce „O nas” – Galeria zdjęć.